Książki edukacyjne dla 3-latka

Wszystkie prezentowane poniżej książeczki mają charakter edukacyjny i wspierają rozwój dziecka. Jeżeli zdecydujesz się na zakup, klikając i przechodząc do sklepu internetowego bezpośrednio z mojego bloga, otrzymam za to niewielką prowizję. Z zakupu zadowolony oprócz Ciebie, będę więc i ja 🙂

IQ – Inteligencja logiczna

ks4„IQ – Inteligencja logiczna” – jest materiałem do zabawy z dzieckiem, który pomaga rodzicowi w organizowaniu kształcących myślenie zabaw a jej forma i możliwe rozwinięcia zabaw stanowią dobrą zachętę dla dziecka. Książeczki wspomagają rozwój takich umiejętności małego dziecka jak rozpoznawania relacji pomiędzy dwoma obiektami oraz relacji w ramach pewnego zbioru obiektów, wyciągania wniosków, liczenie od jednego do dziesięciu, rozpoznawanie przedmiotu na podstawie kształtu jego cienia. Rozwijają również słownictwo i umiejętność liczenia.

 

CQ – Inteligencja kreatywna

ks5

Praca z CQ – czyli inteligencją kreatywną – jest okazją dla dorosłego do opowiedzenia dziecku o różnych, ciekawych dla dziecka aspektach otaczającego nas świata. Jeśli zajmujemy się obrazkiem pokazującym zwierzęta warto powiedzieć dziecku coś więcej o danym zwierzęciu, pokazać mu zdjęcie tego zwierzęcia w książce czy internecie. Młodszemu dziecku pokazać jak się rusza, jakie dźwięki wydaje a starszemu opowiedzieć o tym gdzie mieszka, czym się żywi, itp.

 

 

EQ – Inteligencja emocjonalna

ks7

EQ kładzie nacisk na rozwój inteligencji emocjonalnej, czyli zdolności do nazywania własnych uczuć i skutecznego radzenia sobie z emocjami w różnych sytuacjach. Książeczka EQ i pozostałe z tej serii dają przepis na to, jak wychować małego geniusza.

 

 

 

 

 

Akademia inteligentnego malucha: IQ + EQ + CQ. Dla 3-4 latków

ks6

Seria tytułów dla dzieci w wieku 3-4 lat, w której każdy z tytułów serii skupia się na rozwoju jednej z kluczowych sprawności – inteligencji emocjonalnej [EQ], kreatywności [CQ] i logicznego myślenia [IQ].
IQ wspiera rozwój ogólnej sprawności intelektualnej dzieci, w tym logicznego myślenia, rozumowania matematycznego i poprawnego wysławiania się.
EQ kładzie nacisk na rozwój inteligencji emocjonalnej, czyli zdolności do nazywania własnych uczuć i skutecznego radzenia sobie z emocjami w różnych sytuacjach.
CQ rozbudza wyobraźnię i ciekawość świata u dzieci, zachęca do eksperymentowania, stymuluje skłonność do kreowania twórczych rozwiązań oraz nieskrępowane i pozbawione schematów myślenie.

Teczka 3-latka

ks1

„Teczka 3-latka” rozwija zdolności manualne 3-latków. Zawiera 4 zeszyty: jesienny, zimowy, wiosenny i letni w których znaleźć można proste ćwiczenia, zabawy i wycinanki. Pobudzają one dziecięcą wyobraźnię oraz pomagają rozpoznawać podstawowe zjawiska, przedmioty i zwierzęta. Idealna na wspólne wieczory rodzica z dzieckiem.

 

 

 

 

Akademia inteligentnego malucha. Elementarz inteligentnego malucha. Dla 3-4 latków. Tom 1-3

ks2

Cały pakiet to wszechstronny zbiór ćwiczeń, w formie notatnika wspierający rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. Podpowiada jak kreatywnie się bawić i jednocześnie uczyć. Ważną częścią książeczek jest komentarz psychologa umieszczony na odwrocie każdego ćwiczenia

 

 

 

 

Trampolina+ Zabawy sensoryczne

ks3

Trampolina+ Zabawy sensoryczne to publikacja, która rozwija kreatywność plastyczną dziecka. Proces tworzenia ilustracji staje się doskonałą zabawą kolorami oraz różnymi rodzajami faktur. Przedszkolak nie tylko rozwija małą motorykę, ale także wzbogaca swoje doświadczenia sensoryczne. Efektowna, przestrzenna praca daje satysfakcję i uczy wiary we własne możliwości.

 

 

 

 

Elementarz. Teksty do czytania metodą sylabową

ks8

„Elementarz” powstał z myślą zarówno o dzieciach, które rozpoczynają przygodę z czytaniem, jak również o tych, które mają kłopoty z nauką czytania. Metoda sylabowa, określana również jako metoda symultaniczno-sekwencyjna opiera się na wynikach badań neuropsychologicznych oraz doświadczeniach z zakresu terapeutyki oraz logopedii. Ze względu na zdumiewające efekty jest często i chętnie stosowana. Książkę podzielono na dwie części. W pierwszej są wprowadzane wyrazy trzyliterowe traktowane jako sylabę otwartą wraz ze spółgłoską ( np. do + m, so + k). W drugiej części znajdują się teksty o zróżnicowanym stopniu trudności. Nauka z wykorzystaniem metody sylabowej pozwala znacznie rozszerzyć bierne i czynne słownictwo dziecka.

 

100 zabaw dla dzieci 3-letnich

ks9

Książeczka zawiera 100 ciekawych i jednocześnie łatwych do zrealizowania pomysłów na mądrą, twórczą i wesołą zabawę z 3-letnim dzieckiem. Na każdej stronie zamieszczono opis jednej zabawy, wesoły rysunek, który ją ilustruje, oraz ikonki graficzne informujące, jakie umiejętności ćwiczy i rozwija dziecko dzięki tej zabawie. Wśród propozycji znajdują się gry i zabawy ruchowe, artystyczne, słowne i towarzyskie.

 

 

 

 

Entliczek 3-latki. Pakiet

ks10W skład pakietu trzylatka wchodzą „Karty pracy” w bloczku z naklejkami oraz „Wycinanki-składanki”.

Typy ćwiczeń i aktywności są tu ściśle dostosowane do możliwości i zainteresowań trzylatków, co przekłada się na ich zaangażowanie i motywację do wspólnego zdobywania umiejętności i wiedzy. Wysoki poziom edytorski i graficzny materiałów dla dziecka kształtuje gust maluchów. Z kolei ciepły, przyjazny charakter publikacji pomaga oswoić się z przedszkolem i polubić je.

 

 

Naciśnij mnie

ks11

„Naciśnij mnie” szybko stała się międzynarodowym hitem.

Interaktywna, kreatywna, edukacyjna – zachęca dzieci oraz dorosłych do wspólnej zabawy i nauki.

To książka, którą trzeba przekręcać, na którą trzeba dmuchać, której trzeba klaskać. Interaktywna, niezapomniana, zachęca dzieci i dorosłych do wspólnej zabawy i nauki.

Niezwykłe przygody kolorowych kropek rozbudzą wyobraźnię każdego czytelnika!

 

Zarządzanie marzeniami. Poezja motywacyjna dla dzieci

ks12

Lekcja życiowego uśmiechu, wiary we własne możliwości, swoje marzenia i siły do ich spełniania. Publikacja zawiera wiersze, mapy marzeń, grę rodzinną i zakładki motywacyjne, które nauczą cierpliwego osiągania celów. Książka zaprasza dzieci do wypełniania codziennych obowiązków oraz nauki nowych rzeczy.

Michał Zawadka łączy zabawę z systemem zarządzania własnymi planami, dając dzieciom prosty klucz w postaci wierszy, do zrozumienia ważnych życiowych prawd i sposób na życie pełne radości i spełnionych marzeń. Wszystko dostosowane jest do wieku małych marzycieli