Planszówki ekonomiczne

Planszówki ekonomiczne to świetna rozrywka dla całej rodziny, połączona z elementami edukacyjnymi. Nie ma lepszego sposobu na przemycenie dziecku wiedzy o pieniądzach, ekonomii czy przedsiębiorczości jak właśnie przy wspólnej zabawie.

Wszystkie prezentowane poniżej gry planszowe mają charakter edukacyjny i wspierają rozwój dziecka. Jeżeli zdecydujesz się na zakup, klikając i przechodząc do sklepu internetowego bezpośrednio z mojego bloga, otrzymam za to niewielką prowizję. Z zakupu zadowolony oprócz Ciebie, będę więc i ja 🙂

Wyspa Skye

wyspaskye

Wiek: od 8 lat

Liczba graczy: 2-5 osób

Czas gry: 60 minut

W grze walczysz o dominację na Wyspie Skye. Wygrasz wtedy, gdy twój klan podbije najwięcej terytoriów i wykaże się sprytem w handlu, sprzedając np. tereny o małej użyteczności.

Na sprzedaż

nasprzedaz

Wiek: od 8 lat

Liczba graczy: 3-6 osób

Czas gry: 20 minut

„Na sprzedaż” to gra licytacyjna, bardzo prosta. Najpierw kupujesz nieruchomości, by sprzedać je z zyskiem. Zwycięstwo w grze nie jest jednak takie proste. Musisz ocenić wartość nieruchomości wystawionych na licytację, przewidywać co zrobią przeciwnicy i ostatecznie zachęcić ich do podjęcia błędnych decyzji, dzięki którym to ty zarobisz więcej.

 Milionerzy i bankruci

milionerzy i bankruci

Wiek: od 10 lat

Liczba graczy: 3-5 osób

Czas gry:  15 minut

„Milionerzy i Bankruci” to licytacyjna gra blefu, w trakcie której jako milioner rywalizujesz o najcenniejsze dobra luksusowe. Aby wygrać musisz rozsądnie inwestować swoje miliony oraz unikać złodziei i problemów podatkowych.

Puerto Rico

puerto rico

Wiek: od 12 lat

Liczba graczy: 2-5 osób

Czas gry: 90-150 minut

Wyobraź sobie, że jesteś właścicielem plantacji na Puerto Rico. Na morzach pływają żaglowce a Ty uprawiasz kawę, zboża, cukier, indygo czy tabakę. Twoim celem jest, aby Twoja firma prosperowała najlepiej. Unikalny system gry pozwala graczom samodzielnie wybierać kolejność faz w każdej turze, a gracz, który potrafi wykorzystać to z najlepszym skutkiem dla siebie, wygrywa grę.

Agricola

agricola

Wiek: od 12 lat

Liczba graczy: 1-5 osób

Czas gry: 120 minut

Zaczynając grę, twoja rodzina mieszka w drewnianej chacie. W każdej rundzie wysyłasz członka rodziny do pracy, żeby uzbierać drewno i trzcinę, by rozbudować dom. Twoim celem staje się powiększenie rodziny i zwiększenie standardu jej życia. Musisz pozyskiwać więcej żywności, uprawiając zboże i warzywa oraz hodując zwierzęta. Punktując za niemal każdą działalność, dbasz o rozwój swojego gospodarstwa.