Kim jestem?

Nazywam się Łukasz Grygiel. Pochodzę z Piotrkowa Trybunalskiego, ale od 14 lat mieszkam w Warszawie. Przez cały ten okres pracowałem w bankowości, w obszarze operacji, a dokładniej w centrali jednego z większych banków w Polsce i zajmowałem się głównie reklamacjami – najpierw ich rozpatrywaniem, a później kierowaniem zespołu. Pełny mój profil zawodowy możesz sprawdzić w serwisie Linkedin.

Od 2012 r. jestem mężem, od 2013 r. tatą Bartka, a od 2021 r. tatą Hani.

Jestem też wolontariuszem w projekcie Bakcyl i mam dzięki temu okazję prowadzić zajęcia w szkołach podstawowych oraz liceach, ucząc młodzież podstaw finansów. Jak do tej pory przeprowadziłem ponad 20 godzin lekcyjnych.

Lubię sport i aktywny wypoczynek. Przez ponad 10 lat trenowałem piłkę nożną. Obecnie głównie biegam. W 2015 r. przebiegłem swój pierwszy maraton. W kwietniu 2019 r. – drugi:).

Moja historia

Sto Monet nie jest moim pierwszym blogiem. W 2013 r. zacząłem prowadzić bloga o finansach osobistych w kontekście rodziny. Był to czas, kiedy urodził się mój syn i pogodzenie etatu, wychowania i bloga było dla mnie w tamtym okresie zbyt trudne. Bloga odpuściłem, choć nadal szukałem sposobu, by pozostać przy pisaniu. Kiedy syn skończył 3 lata, postanowiłem, że dobrym rozwiązaniem może okazać się połączenie zamiaru wprowadzenia praktycznej edukacji finansowej dla syna z pisaniem. To właśnie wtedy narodził się ten blog (dokładnie 01.01.2017 r.)

Od lat mówi się, że szkoła nie edukuje w zakresie finansów osobistych. Ja wiedziałem, że jako rodzic, chcę robić to sam. Zacząłem zagłębiać temat jeszcze bardziej i uznałem, że skoro będę uczył syna finansów, to pisząc bloga w tym temacie, zdobędę jeszcze większą wiedzę jak to robić. Jednocześnie chciałem się z tym dzielić publicznie, bo mam potrzebę robienia czegoś dobrego i na większą skalę. Zresztą…lubię ten rodzaj pracy.

Działalność edukacyjno-blogową traktuję całkiem serio. Wyznaczyłem sobie kierunek rozwoju i konkretne cele i dzięki temu w lutym 2021 otworzyłem własną działalność gospodarczą. Prowadzę szkolenia, warsztaty, współpracuję z firmami. Więcej szczegółów na stroniehttps://lukaszgrygiel.com/.

Kontakt

Jeśli chcesz mi coś powiedzieć lub o coś zapytać, to śmiało. Wyślij maila na adres blog@stomonet.pl, a ja na pewno Ci odpiszę.

Jestem też obecny w mediach społecznościowych – Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, Linkedin.

Kliknij, zobacz, polub. Zapraszam.

Kto czyta blog „Sto Monet” i co tutaj znajdziesz? 

Prowadząc bloga moim celem jest wsparcie jego odbiorców w edukacji finansowej dzieci i młodzieży. Czytelnikami są głównie rodzice, którzy – podobnie jak ja – postanowili aktywnie uczyć swoje dzieci zdrowych nawyków finansowych, aby w przyszłości umieli po mistrzowsku zarządzać swoimi pieniędzmi.

Podobno blog odwiedzają też nauczyciele i edukatorzy, którzy pracują z dziećmi i mają nieodpartą pokusę przekazywania im podstawowych zagadnień finansowych 🙂 .

Zdarza się, że zagląda tu również młodzież, mam nadzieję, że nie przez pomyłkę i nie tylko na chwilę.

Zostając tu, dowiesz się między innymi:

  • Jak wdrożyć dziecko w rozmowy i planowanie domowego budżetu (napisałem o tym e-book, który możesz pobrać tutaj),
  • Czy mówić dziecku o swoich kredytach,
  • Jakie książki o edukacji finansowej dzieci i młodzieży polecam – tutaj,
  • Jakie są najlepsze sposoby, aby nauczyć dziecko oszczędzania,
  • Jak samemu uczę finansów swojego syna.

W wolnej chwili możesz też wysłuchać mojego podcastu Sto Monet.

Wszystkiego dobrego,
Pozdrawiam,
Łukasz Grygiel

Close Menu