Cześć,

Nazywam się Łukasz Grygiel.

Piszę o wychowaniu dzieci w duchu przedsiębiorczości oraz pokazuję rodzicom jak uczyć swoje dzieci finansów i ekonomii w przystępny sposób.

Prywatnie, jestem tatą 5-letniego Bartka i chciałbym przygotować go do dorosłego życia najlepiej jak potrafię. Chciałbym, by czuł moje pełne wsparcie w każdym obszarze jego życia. A skoro tak, to muszę być do tej roli świetnie przygotowany. Pisanie bloga motywuje mnie do nieustannego poszukiwania najlepszych sposobów i metod wychowawczych. Zależy mi szczególnie, aby zaszczepić w nim ducha przedsiębiorczości oraz przekazać mu wiedzę ekonomiczną i finansową aby w przyszłości racjonalnie podchodził do kwestii pieniędzy. Podobno szkoła tego nie uczy.

Przy takim podejściu zyskują wszyscy, tzn.

Ja – bo jestem lepszym i bardziej świadomym rodzicem;
Syn – bo czuje we mnie wsparcie i autorytet ;
Ty – bo tym wszystkim mam potrzebę się dzielić, by dać Ci źródło wiedzy i inspiracji w wychowaniu Twojego przedsiębiorczego i zaradnego dziecka, które w przyszłości będzie podejmować racjonalne decyzje finansowe.

Na blogu skupiam się głównie na 2 obszarach:

Rozwój i nauka przedsiębiorczości dzieci

Bacznie spoglądając w przyszłość i analizując światowe trendy oraz technologie, staram się wzmacniać w dziecku cechy, które będą odgrywać jego życiu znaczącą rolę. Kreatywność, mądrość, odwaga, zaradność, komunikatywność, umiejętność rozwiązywania problemów czy radzenia sobie ze swoimi emocjami.

Edukacja finansowa i ekonomiczna dziecka

Od 10 lat pracuję w bankowości, od 8 lat zajmując się głównie reklamacjami. Jednym z problemów jakie zauważam wśród klientów jest brak dostatecznej wiedzy o produktach bankowych. Choć na przestrzeni kilku ostatnich lat świadomość i wiedza finansowa Polaków uległa poprawie, to jednak wciąż zdarzają się i tacy, którzy posiadając kartę kredytową nie znają zasad jej funkcjonowania a przy podejmowaniu decyzji o kredycie najważniejszą dla nich informacją jest wysokość miesięcznej raty a nie oprocentowanie, koszt prowizji czy okres kredytowania. Rodzi to w przyszłości wiele nieporozumień i niepotrzebnego stresu. Dlatego tak ważna jest edukacja finansowa i ekonomiczna, już od małego.

Po godzinach

Uwielbiam sport w każdej postaci. Przez ponad 10 lat trenowałem piłkę nożną. Obecnie spotkać mnie można na siłowni, basenie lub biegającego gdzieś po krętych ścieżkach Warszawy. W 2015 r. przebiegłem swój pierwszy maraton.

Dbając o swój rozwój uczę się występować publicznie jako członek klubu mówców Toastmasters Leaders. Wierzę, że umiejętność ta przyda mi się również w kontekście bloga i planów z nim związanych.

edukacja finansowa dzieci
Więcej o blogu tutaj. Kontakt ze mną tu. Zapraszam również na fanpage bloga. Ewentualnie tu: Instagram, twitter.
Close Menu