Kto czyta blog „Sto Monet” i co tutaj znajdziesz? 

Prowadząc bloga moim celem jest wsparcie jego odbiorców w edukacji finansowej dzieci i młodzieży. Czytelnikami są głównie rodzice, którzy – podobnie jak ja – postanowili aktywnie uczyć swoje dzieci zdrowych nawyków finansowych, aby w przyszłości umieli po mistrzowsku zarządzać swoimi pieniędzmi.

Podobno blog odwiedzają też nauczyciele i edukatorzy, którzy pracują z dziećmi i mają nieodpartą pokusę przekazywania im podstawowych zagadnień finansowych 🙂 .

Zdarza się, że zagląda tu również młodzież, mam nadzieję, że nie przez pomyłkę i nie tylko na chwilę.

Zostając tu, dowiesz się między innymi:

 • Jak wdrożyć dziecko w rozmowy i planowanie domowego budżetu (napisałem o tym e-book, który możesz pobrać tutaj),
 • Czy mówić dziecku o swoich kredytach,
 • Jakie książki o edukacji finansowej dzieci i młodzieży polecam,
 • Jakie są najlepsze sposoby, aby nauczyć dziecko oszczędzania,
 • Jak samemu uczę finansów swojego 5-latka.

Poza tym pierwszego dnia miesiąca publikuję wpisy, w których zbieram najważniejsze wydarzenia ze świata pieniędzy, po to, żebyś zawsze był na bieżąco i by nic ważnego Cię nie ominęło.

W wolnej chwili możesz też wysłuchać mojego podcastu Sto Monet.

Kim jestem?

Łukasz GrygielNazywam się Łukasz Grygiel. Pochodzę z Piotrkowa Trybunalskiego, ale od 12 lat mieszkam w Warszawie. Przez cały ten okres pracowałem w bankowości, w obszarze operacji, a dokładniej w centrali jednego z większych banków w Polsce i zajmowałem się głównie reklamacjami – najpierw ich rozpatrywaniem, a później kierowaniem zespołu. Pełny mój profil zawodowy możesz sprawdzić w serwisie Linkedin.

Od 2012 r. jestem mężem, a od 2013 r. tatą Bartka.

Jestem też wolontariuszem w projekcie Bakcyl i mam dzięki temu okazję prowadzić zajęcia w szkołach podstawowych oraz liceach, ucząc młodzież podstaw finansów. Jak do tej pory przeprowadziłem ponad 20 godzin lekcyjnych.

Lubię sport i aktywny wypoczynek. Przez ponad 10 lat trenowałem piłkę nożną. Obecnie głównie biegam. W 2015 r. przebiegłem swój pierwszy maraton.

Moja historia

Sto Monet nie jest moim pierwszym blogiem. W 2013 r. zacząłem prowadzić bloga o finansach osobistych w kontekście rodziny. Był to czas, kiedy urodził się mój syn i pogodzenie etatu, wychowania i bloga było dla mnie w tamtym okresie zbyt trudne. Bloga odpuściłem, choć nadal szukałem sposobu, by pozostać przy pisaniu. Kiedy syn skończył 3 lata, postanowiłem, że dobrym rozwiązaniem może okazać się połączenie zamiaru wprowadzenia praktycznej edukacji finansowej dla syna z pisaniem. To właśnie wtedy narodził się ten blog (dokładnie 01.01.2017 r.)

Od lat mówi się, że szkoła nie edukuje w zakresie finansów osobistych. Ja wiedziałem, że jako rodzic, chcę robić to sam. Zacząłem zagłębiać temat jeszcze bardziej i uznałem, że skoro będę uczył syna finansów, to pisząc bloga w tym temacie, zdobędę jeszcze większą wiedzę jak to robić. Jednocześnie chciałem się z tym dzielić publicznie, bo mam potrzebę robienia czegoś dobrego i na większą skalę. Zresztą…lubię ten rodzaj pracy.

Działalność edukacyjno-blogową traktuję całkiem serio. Wyznaczyłem sobie kierunek rozwoju i konkretne cele. Utworzyłem m.in swój profil w serwisie Patronite, licząc, że pojawią się osoby, które będą mogły wesprzeć moją działalność, bym mógł skupić się na niej w stu procentach. A może Ty zechcesz zostać moim Patronem? ?

Jedno jest pewne. Co by się nie działo, jestem świadom ogromu pracy i wysiłku jaki muszę włożyć, by zrealizować swoje cele. A do czego dążę? M.in.:

 • Chcę napisać i samodzielnie wydać swoją książkę, która byłaby kompleksowym przewodnikiem dla rodziców, w jaki sposób i czego konkretnie uczyć dzieci w sferze finansów osobistych,
 • Chcę organizować szkolenia lub spotkania z dziećmi, młodzieżą lub rodzicami w obszarach i na terenach, do których edukacja finansowa jeszcze nie dotarła lub dociera w ograniczonym stopniu,
 • Chcę stworzyć swój autorski kurs online dla rodziców,
 • Chcę stworzyć zespół, z którym wspólnie mógłbym promować i szerzyć edukację finansową najmłodszych w Polsce – w sposób bardzo niestandardowy i oryginalny.

Mam nadzieję, że nic nie stanie mi na przeszkodzie, aby powyższe cele zrealizować.

Kontakt

Jeśli chcesz mi coś powiedzieć lub o coś zapytać, to śmiało. Wyślij maila na adres blog@stomonet.pl, a ja na pewno Ci odpiszę.

Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą, również możesz wysłać maila lub wypełnić poniższy formularz.

  Jeżeli chcesz być na bieżąco ze wszystkimi wpisami lub nowymi odcinkami podcastu, najlepiej zapisać się na mój newsletter. W prezencie odbierzesz ebook, o tym w jaki sposób wprowadzić nastolatka w zagadnienia budżetu domowego.

  Jestem też obecny w mediach społecznościowych – Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, Linkedin.

  Kliknij, zobacz, polub. Zapraszam.

  Wszystkiego dobrego,
  Pozdrawiam,
  Łukasz Grygiel

  Close Menu