Sto Monet #02. Budżet domowy i dzieci.

Sto Monet #02. Budżet domowy i dzieci.

Prowadzenie budżetu domowego daje nam okazje do pokazania dziecku lub nastolatkowi w jaki sposób zarządzamy domowymi finansami. Dzięki temu młody człowiek będzie świadomy na przykład z jakiego rodzaju wydatkami, przyjdzie mu się zmierzyć w przyszłości, kiedy będzie prowadził swój dorosły, domowy budżet.

Czy pomożesz mu zrozumieć, o co tak naprawdę chodzi w prowadzeniu domu? Wszystko zależy od Twojego zaangażowania i wyobraźni. Gdyby brakowało Ci pomysłów, w jaki sposób zainteresować Twoje dziecko poszczególnymi kategoriami budżetowymi, przychodzę z pomocą.

Budżet domowy i dzieci. Co usłyszysz w drugim odcinku podcastu Sto Monet?

Na początku szukam odpowiedzi na pytanie, po co w ogóle angażować dziecko lub nastolatka w prowadzenie domowego budżetu? Jeśli warto, to od jakiego wieku? Od czego zacząć? Jakimi sposobami? To wszystko w pierwszej części tego odcinka.

W drugiej odsłonie mówię już o konkretach, czyli podaję jakie zabawy lub ćwiczenia mógłbyś wykonać ze swoim dzieckiem lub nastolatkiem, aby zachęcić go i zaangażować w tematyką budżetu domowego. Tetris, zgaduj zgadula, właściciel restauracji, mistrz promocji – to tylko niektóre moje propozycje.

Mam nadzieję, że któreś z tych ćwiczeń przypadnie Ci do gustu i wykorzystasz je w zabawie lub nauce z Twoim dzieckiem. Zapraszam do wysłuchania.

Listen to „Sto Monet #02. Budżet domowy i dzieci.” on Spreaker.

Transkrypt podcastu

O wszystkich tematach poruszanych w tym podcast’cie możesz przeczytać w moim darmowym ebooku. Wystarczy zapisać się na mój newsletter oraz pobrać 50-stronicowy poradnik w jaki sposób wdrożyć naszego nastolatka w meandry domowego budżetu.


Na blogu o tematach związanych z budżetem domowym możesz poczytać tutaj:
https://stomonet.pl/tag/budzet-domowy/

Skąd pobrać podcast?

Podcast dostępny jest m.in tutaj:

  • iTunes – dla użytkowników iPhone’ów i iPad’ów,
  • Spreaker
  • You Tube – zapraszam do subskrybowania kanału.

Co sądzisz o tym odcinku?

Twoja opinia jest dla mnie bardzo ważna. Napisz proszę w komentarzu, co sądzisz o podjętym przeze mnie temacie w dzisiejszym podcast’cie. Może masz jakieś jeszcze inne pomysły lub sposoby na wdrożenie dziecka w domowy budżet? Napisz proszę, czy podobał Ci się ten odcinek.

Dziękuję za wysłuchanie odcinka i jakąkolwiek opinię.

Do usłyszenia w kolejnym.
Pozdrawiam,
Łukasz

Dodaj komentarz

Close Menu