Sto Monet #03. Ekonomia w rodzinnej podróży.

Sto Monet #03. Ekonomia w rodzinnej podróży.

Edukacja finansowa dzieci i młodzieży to nie tylko kieszonkowe i oszczędzanie, ale również zagadnienia ekonomiczne, które na pierwszy rzut oka wydają się być trudniejsze i skomplikowane. Czy aby na pewno?

W dzisiejszym odcinku podcastu postaram się obalić ten mit, opowiadając o kilku krótkich, historiach, które pozwolą spojrzeć na omawiane sytuacje zupełnie inaczej. Pomyślałem o lekkiej i przyjemnej formie przekazu, po to, abyś mógł te historie przekazać również Twojemu nastolatkowi. Jestem przekonany, że krótkie anegdoty o wiele łatwiej zapamiętać, niż jakieś wyszukane i nudne definicje.

Ekonomia w rodzinnej podróży. O czym dowiesz się w tym odcinku?

Zapraszam Cię na wycieczkę do jednego z piękniejszych miast w Polsce (Twój wybór gdzie miałoby to być), podczas której odwiedzimy hotel, przejedziemy autobusem na Stare Miasto, zjemy obiad w wykwintnej restauracji, następnie przejedziemy się taksówką, by dalej podziwiać uroki tego miasta. Każde wymienione przeze mnie miejsce może być źródłem wiedzy ekonomicznej. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się:
  • dlaczego napoje w hotelowym bufecie kosztują o wiele więcej niż w normalnym sklepie,
  • dlaczego kierowca autobusu w Anglii zarabia więcej niż kierowca w Polsce,
  • dlaczego w restauracjach przyjęło się dawać napiwki,
to zapraszam Cię do wysłuchania tego odcinka.

Wierzę, że te historie przekażesz swojemu nastolatkowi i zainteresujesz go ekonomią. W ostateczności możecie wysłuchać tego odcinka wspólnie. Zapraszam.

Listen to "Sto Monet #03. Ekonomia w rodzinnej podróży." on Spreaker.

Skąd pobrać podcast?

Podcast dostępny jest m.in tutaj:

iTunes - dla użytkowników iPhone'ów i iPad'ów,
Spreaker
You Tube - zapraszam do subskrybowania kanału.

Co sądzisz o tym odcinku?

Twoja opinia jest dla mnie bardzo ważna. Napisz proszę w komentarzu, co sądzisz o formie dzisiejszego podcastu i czy podobał Ci się ten odcinek. Przypominam o wpisie, który wymieniłem w nagraniu – 14 zagadnień ekonomicznych, które warto znać. Polecam.

Zachęcam też do zapisania się na mój newsletter i odbioru darmowego ebooka.

Dziękuję za wysłuchanie tego odcinka i do usłyszenia w kolejnym.
Pozdrawiam,
Łukasz

Close Menu