Sto Monet #06. Edukacja finansowa dzieci krok po kroku. Czego uczyć?

Sto Monet #06. Edukacja finansowa dzieci krok po kroku. Czego uczyć?

Edukacja finansowa dzieci kojarzy się nam głównie z oszczędzaniem oraz kieszonkowymi. I słusznie, bo są to tematy przewodnie, ale nie jedyne. Zapewne wiele razy, w sposób bardzo nieświadomy przekazywałeś swojemu dziecku informacje, które pośrednio również wiążą się z edukacją finansową. Wizyta w urzędzie, na poczcie czy rozmowa telefoniczna z przedstawicielem banku – takie codzienne sytuacje są dla nas okazją do wyjaśniania dzieciom zasad funkcjonowania naszego świata i wszelkich zależności w nim występujących. Czasem proste pytania, sprawiają nam największy kłopot. I zanim zaczniemy uczyć dzieci wszelkich pojęć finansowych i trudnych definicji, to warto najpierw wyjaśnić proste sprawy i zagadnienia, np. po co chodzimy do pracy.

Edukacja finansowa dzieci. Od czego zacząć?

Jeżeli zależy Ci na pełnej, domowej edukacji finansowej Twoich dzieci, warto poznać tematy i zagadnienia, które ta edukacja obejmuje. A potem je odpowiednio uporządkować i następnie wdrażać w życie.

Jeżeli nie masz jeszcze planu na edukację finansową swoich dzieci, to zapraszam Cię do wysłuchania szóstego odcinka podcastu. Podpowiem czego uczyć i w jakiej kolejności.

W szóstym odcinku podcastu dowiesz się m.in.:

  • jakie tematy i zagadnienia w edukacji finansowej dzieci poruszać w zależności od wieku?
  • jakie są 4 najważniejsze obszary w edukacji finansowej dzieci?
  • jakie narzędzia i materiały wykorzystywać podczas edukacji finansowej naszych dzieci?
  • jakich wartości i postaw wobec pieniędzy warto uczyć dzieci?
  • dlaczego edukując finansowo nasze dzieci, sami na tym korzystamy?

Zapraszam do wysłuchania.

Listen to „Sto Monet #06. Edukacja finansowa dzieci krok po kroku. Czego uczyć?” on Spreaker.

Skąd pobrać podcast?

Podcast dostępny jest m.in tutaj:

iTunes – dla użytkowników iPhone’ów i iPad’ów,
Spreaker
You Tube – zapraszam do subskrybowania kanału.
Spotify

Co sądzisz o tym odcinku?

Będzie mi bardzo miło, jeśli napiszesz w komentarzu, co sądzisz o dzisiejszym odcinku. Czy edukujesz finansowo swoje dziecko? Jakie etapy masz już za sobą, a które tematy dopiero przed Tobą? Jakie masz wyzwania i wątpliwości podczas uczenia swojego dziecka zasad zarządzania pieniędzmi? Podziel się nimi w komentarzu, podyskutujmy?.

Zachęcam Cię również do wypełnienia ankiety, o której wspominam w nagraniu. Dzięki Twoim odpowiedziom, będzie mi łatwiej zrozumieć Twoje potrzeby, co z kolej przełoży się na jakość i formę prezentowanych na blogu treści. Wypełnienie ankiety zajmie Ci nie więcej jak 5 minut. Kliknij na link poniżej.

Ankieta

Zachęcam Cię też do przejrzenia spisu wszystkich tematów, które poruszyłem do tej pory na blogu i które odpowiednio uporządkowałem. Link poniżej.

Tematyczny spis wszystkich artykułów opublikowanych na blogu

I na koniec zachęcam też do zapisania się na mój newsletter i odbioru darmowego ebooka, o tym jak zaangażować dziecko w nasz dorosły, domowy budżet.

Dziękuję za wysłuchanie tego odcinka i do usłyszenia w kolejnym.

Dodaj komentarz

Close Menu