Sto Monet #13. Jak radzić sobie ze złością dzieci i młodzieży, której podłożem mogą być potrzeby materialne lub pieniądze? Rozmowa z Martyną Filipiak

Sto Monet #13. Jak radzić sobie ze złością dzieci i młodzieży, której podłożem mogą być potrzeby materialne lub pieniądze? Rozmowa z Martyną Filipiak

• Krzyki i wrzaski w sklepie bo mama lub tata nie chcą kupić dziecku upragnionej rzeczy,
• Grupka chłopaków wyśmiewa w szkole tych, którzy nie jeżdżą na wycieczki, nie mają modnych ciuchów lub drogiego smartfona,
• Dziecko prosi nas, by kupić upragnioną hulajnogę, którą mają wszyscy jego koledzy, ale której zakup stanowi zbyt duże obciążenie w naszym domowym budżecie.

To tylko niektóre sytuacje, których doświadczają rodzice. W tle tych wszystkich sytuacji przewija się temat pieniędzy, ale nie tylko. Elementem wspólnym tych wszystkich sytuacji są potrzeby dziecka bądź nastolatka, głównie potrzeby materialne, które wywołują określone emocje i zachowania.

I właśnie o tym rozmawiam z moim gościem Martyną Filipiak – psychologiem dziecięcym, mamą, autorką bloga mama-psycholog.pl

O zachowaniach i o emocjach – raczej tych nieprzyjemnych, a więc np. o złości, gniewie, frustracji, zazdrości, nienawiści, złośliwości, albo buncie.

O tym jak radzić sobie w takich sytuacjach? Co jest prawdziwym źródłem tych emocji lub zachowań dziecka jeżeli przyjmiemy, że podłożem tych emocji mogą być pieniądze, sytuacja finansowa lub potrzeby materialne dzieci.

Serdecznie zapraszam do wysłuchania.

Listen to „Sto Monet #13. Jak radzić sobie ze złością dzieci i młodzieży, której podłożem mogą być potrzeby materialne lub pieniądze?” on Spreaker.

Skąd pobrać podcast?

Podcast dostępny jest m.in tutaj:

iTunes – dla użytkowników iPhone’ów i iPad’ów,
Spreaker
You Tube – zapraszam do subskrybowania kanału.
Spotify

Polecane książki

Na koniec polecane przez Martynę książki:

Twoje kompetentne dziecko. Dlaczego powinniśmy traktować dzieci poważniej? Jesper Juul

 

Porozumienie przez współpracę. Jak stworzyć partnerską relację ze swoim dzieckiem? W. Greene, dr Ross

Recenzja książki dostępna jest na blogu Martyny, pod tym -> linkiem.

 

Self-Reg. Stuart Shanker

 

Jeżeli chcesz odebrać darmowego ebooka, o tym jak zaangażować dziecko w przygotowanie domowego budżetu oraz pobrać zeszyt finansowy dla młodzieży na rok szkolny 2020/2021, wystarczy zapisać się na mój newsletter.

Dodaj komentarz

Close Menu